Ventilācija bez siltuma zuduma – rekuperācija un tās labumi

Svaigs gaiss mājā ir tikpat nepieciešams kā saules gaisma. Īpaši svarīgi vēdināt telpas, ja mājā ir plastmasas logi - tie hermētiski noslēdz telpu, bloķējot dabisko gaisa plūsmu, gaisa mitrums paaugstinās un veidojas kondensāts, kas koncentrējas uz sienām. Ar laiku nevēdinātās telpās veidojas slikts mikroklimats, kas kaitē gan veselībai, gan sienām un mēbelēm, radot labvēlīgu vidi dažādām baktērijām un mikroorganismiem, piemēram, pelējuma sēnītei, kas ir viens no izplatītākajiem alergēniem. Izvēdinot telpu, tiek veicināta ne tikai liekā mitruma izvadīšana, bet arī gaisa apmaiņa - telpā ieplūst skābeklis, kas ir cilvēka enerģijas galvenais avots. Par tā trūkumu organismā var liecināt: enerģijas trūkums, bāla un neveselīga āda, biežas galvassāpes, garastāvokļa svārstības, atmiņas pavājināšanās, grūtības koncentrēties, miega problēmas. Skābekļa trūkums organismā izraisa visu orgānu sistēmu nepilnīgu funkcionēšanu.
Maldīgs ir uzskats, ka vēdināšanu caur atvērtu logu var nodrošināt ar tā dēvēto ziemas vēdināšanu. atbrīvojot logu blīvgumijas un atstājot 3 mm spraugu, pa kuru notiek nepārtraukta gaisa apmaiņa. Šādā veidā ilgākā laika periodā nevajadzīgi tiek dzesēta loga konstrukcija un siena ap logu.

"Rekuperators ir iekārta, kas telpās esošo gaisu izvada uz āru, taču saglabā siltumu, lai ienākošais gaiss uzreiz būtu atbilstošā temperatūrā”. "Būsim godīgi – gaisa apmaiņa jeb dabīgā ventilācija mūsu mājās šobrīd vairs nefunkcionē, kaut ļoti daudz cilvēku ir pārliecināti, ka viņu dzīvesvietā ir dabīgā ventilācija. Jo ir taču, piemēram, jaunā tipa logi ar ventilācijas funkciju. Taču gaisa apmaiņai ir vajadzīga pieplūde un iespēja esošajam gaisam tikt ārā. Bez papildu līdzekļiem tas mūsdienās vairs nenotiek, tāpēc nebaidīšos apgalvot, ka dabīgās ventilācijas vairs nav."